رپ

بیوگرافی (پانی) دختر رپ خون+عکس
نویسنده : هاله - ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸٧
 

پانی ، نخستین دختر رپ خوان ایران است ، که چهار سال پیش ، در پانزده سالگی ، نخستین ترانه رپ خود را اجرا کرد . او که از نخستین پیشگامان رپ فارسی نیز شمرده می شود و در سالهای نخست بسیار پر کار بوده ، چند وقتی است که سکوت پیشه کرده و ترانه جدیدی اجرا نمی کند .


پانی ،ا آنطور که در روزهای اول کارش باب شده بود ، " دی جی پانی " ، مقیم کیش است ولی برای دیدار با خانواده اش ، به تهران زیاد سفر میکند.

او متولد پاییز است ولی آنطور که خود می گوید از آن " بیزار " است ، عصرهای بهار را دوست ندارد و سرمای شب های زمستان را به تعطیلی سه ماهه در تابستان ترجیح می دهد.در نگاه اول چهره پانی برایتان آشناست ، تا سر انجام " علاقه پانی به آرایش چشم " دلیل این حس آشنایی را آشکار میکند ! پانی شباهت عجیبی به " شهره صولتی " خواننده پاپ ایرانی در لوس آنجلس دارد. او میگوید: همه بهم میگن ، که خیلی شبیه شهره هستم . خوب من شهره رو خیلی دوست دارم ، شاید انقدر دوستش دارم قیافم شبیهش شده !  

پانی یادآور روزهای اول

پانی که ۱۹ سال دارد ، در پاسخ به این سوال من که آیا خود را نخستین دختر رپ خوان ایرانی میداند؟ می گوید نه : تقریبا ، چون همزمان با من ، سالومه هم آهنگ خودش را منتشر کرد ، البته او با هیچکس آهنگ خواند ولی من ترانه اولم ، تنهایی بود . اصلا نمی دونم چی شد که وارد رپ شدم ، من از اول دوست داشتم وارد رپ شوم ، اولش کمی ترس داشتم ولی با حمایت خانواده ام ، خواندن رو شروع کردم . مهدی طیب ، هم از رپ خوان های قدیمی بود که مرا خیلی حمایت می کرد . ترانه اولی که خواندم یه جور " کل کل " بود ، مثل همه رپ خوانها که کار را با " گرد و خاک کردن " شروع می کنند.

www.shellboy.blogfa.com

پانی خود را " کم کار " خطاب می کند و می گوید : من کم کار هستم ولی می کوشم که ترانه هایم پر عمق باشد . ولی چرا این " گرد و خاک " اولیه ، اکنون به سکوت انجامیده است ؟ او میگوید: من فقط آهنگ ، بهمن پارسال ضبط کردم یه آهنگ شخصی با سعید کرمانی و وحید سرباز بود که اصلا قرار نبود پخش شود ، ولی خوب اخیرا اون رو منتشر کردن ، البته من واقعا فعلا میل به کار کردن ندارم ! شاید چون سنم بیشتر شده است . البته الان جو رپ خیلی بد شده است ، خیلی رپ خوان غیر حرفه ای زیاد شده است . فقط چون از رپ خوششان می آید ، رپ خوان شده اند. سال گذشته ، تابستون ، رپ بسیار بسیار رونق داشت و اوج گرفت ولی الان واقعا لوس شده است ... نابی گذشته را ندارد!من خیلی زود شروع کردم ، اصلا خیلی زود بزرگ شدم . از این بابت خیلی هم ناراحتم اتفاقا ، چون تازه " کودک درونم " بیدار شده و داره شیطونی می کنه ... شاید دلیل این زود بزرگ شدنم ، این باشه که همیشه با " بزرگ تر " از خودم بودم ، هم در خانواده و هم در جمع دوستان.

" حرف پشت سرم زیاده "

پانی خوانندگی در سبک رپ ، برای دخترها را " وحشتناک " تلقی می کند و می گوید : اگر برایتان بگویم که چقدر مواجه با دشواری های " دختر رپ خوان " بودن مشکل است ، باور نمی کنید . من یک ترانه با نام " صفحه "هم در این زمینه خواندم . جامعه ما پذیرش رپر های دختر را ندارد و در عین حال ، به نظرم ، چشم و هم چشمی هم کم تاثیر نیست ، به خصوص پسرهای رپ خوان ، به هیچ وجه تحمل حضور ما را ندارند . من بارها پیش آمده با این سوال پسر ها مواجه شدم که تو با چه جراتی در ترانه هایت ، از پسر ها انتقاد کردی ... ولی من اهمیتی نمی دهم ، اصلا ... به خصوص اصلا در اینترنت حضور ندارم چون خیلی از این حرفها از طریق اینترنت ، منتشر می شوند.

 شایعه در موردش ، بسیار است. می گوید : من خودم را دختری معمولی می دانم ، مانند تمام دخترهایی که در خیابان و دانشگاه و مدرسه ها هستند ، تنها تفاوت من این است که رپ می خوانم ، واقعا نمی دانم این شایعات از کجا می آید و پخش می شود .

رپ پانی نونوار می شود ؟

اما آیا این سکوت " پانی " همیشگی است و رپ موجی در زندگی او بود که دیگر تمام شده است؟ او میگوید: نه من قصد دارم که یک آلبوم جدید ضبط کنم ولی بعید می دونم که منتشرش کنم . فقط می خواهم شرایط جدید را تجربه کنم . روزهای اول انقدر همه چیز پیشرفته نبود و مثلا کسی از آر ان بی استفاده نمی کرد ، دوست دارم تکنولوژی جدید را امتحان کنم و از موسیقی های دیگر نیز در رپم بهره بگیرم

پانی ، در آستانه آینده !

او در مورد آینده زندگی اش می گوید : خوب بیشتر خانواده من ایران نیستند ، ولی من اصلا نمی توانم ایران را ترک کنم ، بهش وابسته هستم ولی اگر از ایران بیرون بروم ، بدون شک رپم را به طور جدی و حرفه ای دنبال می کنم . ولی اگر اینجا بمونم ، میرم دنبال درسم ، من از ازدواج متنفرم و فعلا قصد ازدواج ندارم . اگر بخواهم آرزویی هم بکنم ، آرزوی سلامتی می کنم ، سلامتی بزرگترین نعمت هست و فکر می کنم با آرزوی سلامتی ، نا خود آگاه چیزهای دیگر را نیز آرزو کرده ام .


 
comment نظرات ()